Masaż
Masaż

Podaruj bliskim chwilę relaksu!

prezent Wybierz dowolny
masaż lub serię
zabiegów, które
otrzymasz w formie
bonu upominkowego

Świecowanie

swiecowanie

Świecowanie uszu jest zabiegiem, który usuwa wszelkie zanieczyszczenia i leczy większość schorzeń laryngologicznych. Świecowanie wykonuję wykorzystując ziołowe świece Indian Hopi.

Mechanizm świecowania uszu polega na wprowadzeniu świecy (rurki wykonanej z materiału nasączonego woskiem pszczelim) do otworu kanału słuchowego. Następnie świeca jest zapalana i powoduje wytworzenie się podciśnienia w uchu, tzw. efektu komina. Ogrzane powietrze wraz z zanieczyszczeniami wysysane jest ku górze.

Zabieg ten wykonuje się tak długo, aż świeca wypali się do odpowiedniej długości. Pacjent w czasie zabiegu znajduje się w pozycji leżącej na boku. Dźwięki wydawane przez spalającą się świecę są podobne do szumu morza czy trzasku w ognisku.

Działanie:
- efekt uśmierzający w przypadkach drażliwości lub stresów,
- energetyczne ożywienie w przypadkach osłabienia słyszalności,
- usunięcie nadmiaru woskowiny,
- lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych.

Wskazania:
- podrażnienie lub zapalenie zatok,
- infekcje górnych dróg oddechowych,
- nieżyt nosa, katar sienny,
- szumy w uszach - dzwonienie,
- uporczywe bóle głowy, migreny,
- zakłócenia krążenia w uchu.

Przeciwskazania:

Istnieje niewiele przeciwwskazań do świecowania. Nie poleca się go przy ropnym zapaleniu ucha lub perforacji błony bębenkowej. Raczej nie wykonuje się zabiegów pacjentom, którzy nie są w stanie wytrzymać spokojnie w jednej pozycji przez kilkanaście minut (zwłaszcza małym dzieciom i osobom upośledzonym).